Jak propojit Profi Účtenku s tiskárnou

Po každé transakci, která spadá do EET, máte povinnost zákazníkovi vystavit účtenku. Podívejte se, jak tuto povinnost vyřešíte s aplikací Profi Účtenka.promeet_pokladna

Stačí, když Profi Účtenku propojíte se svou tiskárnou přes:

  1. wi-fi,
  2. bluetooth
  3. nebo síťový či klasický USB kabel (pouze pro Windows).

Na jeden řádek účtenky umí aplikace vytisknout 32 až 64 znaků. Je tedy jen na vás, jakou tiskárnu si zvolíte.

Pokud ještě tiskárnu nemáte, projděte si následující modelové příklady, které vám pomohou vybrat tu správnou.

Tisknu málo účtenek

Pro nenáročný tisk doporučujeme tiskárnu RPP 02 od slovenské společnosti Elcom. S Profi Účtenkou ji propojíte pomocí bluetooth. Tiskárna je malá a snadno se přenáší. Má integrovaný akumulátor (kapacita 1600 mAh), který v běžném provozu bez nabití vydrží i několik dní. Do tiskárny potřebujete termo kotoučky s šířkou 57 milimetrů.

Tisknu hodně účtenek

Pokud máte náročnější provoz s větším počtem účtenek, je pro vás vhodnou volbou oblíbená tiskárna OKPRINT 300. S aplikací Profi Účtenka komunikuje přes wi-fi, návod na nastavení naleznete zde.  V případě problémů s nastavením wifi sítě pokračujte zde.

Zákazníky odbavíte velmi rychle, protože tiskárna tiskne rychlostí 250mm/s. Potřebovat budete termo kotoučky o šířce 80 milimetrů.

Chci tiskárnu propojit přes USB

Jestli používáte Profi Účtenku v systému Windows, můžete se s tiskárnou propojit i přes USB kabel. K tomu potřebujete ovladač, který poběží na pozadí počítače a zařídí tisk přes síťový server.

V nastavení Profi Účtenky pak jednoduše připojíte tiskárnu jako síťovou. Doporučujeme například tiskárnu OKPRINT 300 nebo OKPRINT 058. Návod na nastavení naleznete zde.

Používám zařízení od Apple

Evidujete na iPadu nebo iPhonu? Pořiďte si bluetooth tiskárnu Epson P20 nebo wi-fi tiskárnu OKPRINT 300. Tyto modely bez problémů komunikují s iOS.

Přehled ověřených tiskáren, které komunikují s Profi Účtenkou

  Bluetooth Wi-fi USB
Android,
Windows 10 Mobile
Elcom RPP 02 BU, BT/USB
Bixolon SPP-R200IIBK, BT/USB
Epson TM-P20

Cashino PTP-II BT24/USB

OKPRINT 300  
Windows Elcom RPP 02 BU, BT/USB

Cashino PTP-II BT24/USB

Epson TM-P20

OKPRINT 300 pokladní tiskárny OKPRINT
iOS Epson TM-P20

Cashino PTP-II BT24/USB

OKPRINT 300  

K Profi Účtence můžete připojit i další tiskárny, které podporují standard ESC/P . Vzhledem k rozsáhlému sortimentu tiskáren na trhu nejsme schopni garantovat bezchybnou funkčnost jiných než ověřených tiskáren.