Postup markování položek

V Profi Účtence můžete markovat zboží třemi způsoby: 

1. Položkový prodej

Do ceníku si uložíte všechny položky s cenou a pak jen vyberete z ceníku aktuálně prodávané zboží. 

2. Finanční prodej – základní

Pokud v úvodním nastavení aplikace (při prvním spuštění aplikace) uvedete, že jste plátci DPH, automaticky se vám vytvoří dvě šedá tlačítka na výchozí obrazovce Profi Účtenky:
• položka s 15% sazbou DPH,
• položka s 21% sazbou DPH. 

Do aplikace ručně zadáte cenu a pak kliknete na příslušné výchozí šedé tlačítko na hlavní obrazovce Profi Účtenky. Na dokladu nebude uveden konkrétní název zboží nebo jeho kategorie, ale např.: „položka s 15% DPH“. 

3. Finanční prodej – kategorie

Nastavíte si pouze obecné skupiny s výší daně z přidané hodnoty, např. ubytování 15 % DPH, teplé pokrmy 15 % DPH, alkohol 21 % DPH. Při prodeji ručně zadáte cenu a pak stisknete tlačítko s hladinou DPH. Názvy skupin uvidí zákazník na účtence. 

Zatímco v druhém případě nemusíte nic nastavovat, pokud se rozhodnete pro první nebo třetí způsob prodeje, potřebujete si připravit ceník.

V případě, že potřebujete zadat více kusů markované položky zboží, musíte před namarkováním položky zadat počet na numerické klávesnici a následně kliknout na tlačítko „ד.

Postup bude následující: Pokud chcete namarkovat například 5 kusů, stiskněte tlačítko „5”, poté tlačítko „×” a zvolte vybranou položku.

TIP: Při zadávání váhy postupujte stejným způsobem. Jestli prodáváte třeba 0,25 kg sýra, zadejte “0,25”, pak ”×” a nakonec vyberte typ sýra. 

Tlačítkem ZRUŠIT smažete aktuálně zadaná čísla na klávesnici. Po dokončení markování položek zboží stiskněte zelené tlačítko PLATBY. V záhlaví aplikace se změní režim na “Platby”. Následně vyberete, jakým způsobem bude zákazník platit. 

TIP: Položky zboží, které často používáte při markování, si můžete přiřadit do tzv. rychlých voleb (modrá tlačítka v levém dolním rohu výchozí obrazovky Profi Účtenky). Uložit si můžete až 18 druhů zboží. Stačí kliknout na prázdné tlačítko označené symbolem + a přidat zvolenou položku zboží z ceníku.

To znamená, že pokud často prodáváte například rohlíky, můžete si tuto položku „připnout“ rovnou na hlavní obrazovku. Rohlíky potom nemusíte hledat v ceníku, ale máte je hned vedle numerické klávesnice. 

Pokud se rozhodnete rohlíky z rychlých kláves smazat nebo je nahradit jiným zbožím, podržte chvíli klávesu s rohlíky. Otevře se vám seznam ceníkových položek, kde vyberete jiné zboží nebo pomocí tlačítka „Smazat“ položku z rychlých kláves odeberete. 

TIP: Při vybírání položek na rychlé klávesy můžete mezi položkami vyhledávat.
Když chcete na hlavní obrazovku přidat celou složku, např. pečivo, stačí na složce chvilku podržet prst nebo levé tlačítko myši.

Potřebujete poradit?

Zavolejte na 800 776 776 nebo napište na profiuctenka@solitea.cz.

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

Pokud jste nenašli odpověď na Váš dotaz, napište nám pomocí kontaktního formuláře níže
nebo zavolejte na číslo +420 549 522 520 v pracovní dny od 8 do 17 hodin.

* vyplnění těchto údajů je povinné.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami pro zpracování osobních údajů.

Stáhněte si Profi Účtenku zdarma do svého mobilu nebo tabletu

Neplaťte za EET aplikace a raději zkuste bezplatnou Profi Účtenku.
+420

Odesláním telefonního čísla nám udělujete souhlas s jeho použitím podle našich Zásad.