Práce s ceníkem

Ještě před zahájením prodeje si vytvořte položku nebo položky do ceníku Profi Účtenky. Na hlavní obrazovce Profi Účtenky klikněte na oranžovou klávesu vlevo s názvem „Ceník“ a následně na oranžové tlačítko v pravé části obrazovky „Přidat“.

Editace a přesunutí položky

Potřebujete položku upravit? Přejděte do ceníku a dlouze podržte prst na vybrané položce zboží. Otevře se vám okno, ve kterém vše potřebné změníte a stiskem tlačítka „OK“ uložíte.

Smazání položky

Jestliže chcete zboží smazat, přejděte do ceníku a dlouze podržte prst na vybrané položce zboží. Po otevření okna klikněte na tlačítko „Smazat“.

Ostatní funkce

Díky ceníku nemusíte pokaždé zdlouhavě vyťukávat cenu zboží. Položky můžete řadit do složek, vyhledávat je podle čárového kódu, hromadně je přesouvat anebo je seřadit podle abecedy či ceny.

Všechny možnosti naleznete v ceníku pod oranžovými tlačítky.

Vyhledávání položek

Pokud máte v Profi Účtence hodně položek, klikněte na oranžové tlačítko „Hledat“ a zadejte název položky. Případně využijte tlačítko „EAN“, pomocí kterého můžete vyhledávat s využitím čárových kódů. Více se dozvíte zde.

Hromadné operace

V Profi Účtence se vám bude dobře pracovat i v případě, že máte v ceníku hodně položek. Můžete je hromadně:
• smazat,
• změnit sazbu DPH
• nebo přesouvat mezi složkami.

Přejděte do ceníku a stiskněte tlačítko „Funkce“. Vyberte požadovanou změnu a následně označte položky, které chcete upravit. Položky můžete vybírat jednotlivě nebo pomocí tlačítka „Označit vše“ vyberete všechny položky.

Seřazení položek

Položky seřadíte podle ceny nebo podle abecedy. Otevřete si ceník a pak klikněte na klávesu Funkce, vyberte „Seřadit“ a zvolte požadovaný filtr.

Synchronizace ceníku s iDokladem

Položky si můžete stáhnout nebo je odeslat do fakturační služby iDoklad. Více o synchronizaci se dozvíte zde.

 

RPDP – Režim přenesené daňové povinnosti 

Profi Účtenka umožňuje vystavit doklady v režimu tzv. Přenesené daňové povinnosti.  

Přenesená daňová povinnost funguje tak, že povinnost přiznat a odvést DPH má odběratel a nikoliv dodavatel plnění. Využít tuto možnost mohou jen plátci DPH a netýká se to soukromých osob. DPH odběratel odvede přímo státu, nikoliv dodavateli plnění. 

Tento režim je možné využít jen vpřesně specifikovaných situacích. 

Profi Účtenka tento režim umožňuje v případě stavebních a montážních prací.  

RPDP je možné aktivovat v Ceníku při vytváření nové Položky. V Ceníku zadáte volbu Přidatv možnostech Zobrazit více je v posledním řádku varianta Přenesená daňová povinnost. V případech, kdy jej nevyužíváte, necháváte aktivní možnost Žádný. V případě RPDP zvolíte možnost Stavební amontážní práce.  

Po naúčtování položky je potřeba vybrat v adresáři kontakt, pro který je služba určena. Tento kontakt musí mít zadané DIČ.

V pravém horním rohu u nápisu Prodej se Vám zobrazí ikonka osoby. Následně vytvoříte účtenku pomocí tlačítka Platby. Profi Účtenka Vás upozorní, že cena byla změněna, hláškou: „V režimu přenesené daňové povinnosti se neodvádí daň, cena byla upravena.“ 

Na účtence je následně uvedeno, že daň odvede zákazník.

Potřebujete poradit?

Zavolejte na 800 776 776 nebo napište na profiuctenka@solitea.cz.

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

Pokud jste nenašli odpověď na Váš dotaz, napište nám pomocí kontaktního formuláře níže
nebo zavolejte na číslo +420 549 522 520 v pracovní dny od 8 do 17 hodin.

* vyplnění těchto údajů je povinné.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami pro zpracování osobních údajů.

Stáhněte si Profi Účtenku zdarma do svého mobilu nebo tabletu

Neplaťte za EET aplikace a raději zkuste bezplatnou Profi Účtenku.
+420

Odesláním telefonního čísla nám udělujete souhlas s jeho použitím podle našich Zásad.