Začínající podnikatelé překonají nástrahy byznysu díky mini akademii

Na začátku podnikání je člověk najednou obchodníkem, účetním, právníkem, stratégem i provozním. Zorientovat se v záplavě různých zákonů, vyhlášek a povinností je občas složité. A dohledat správné a srozumitelné informace ještě těžší.

Proto iDoklad vytvořil mini akademii pro začínající podnikatele, kde se dozví to nejdůležitější pro úspěšný začátek podnikání.

V mini akademii najdete:

 • víc než 30 videí v celkové délce 8 hodin,
 • praktické a srozumitelné informace od zkušených lektorů,
 • rady pro překonání prvních překážek
 • a tipy, jak úspěšně posunout podnikání kupředu.

Vše důležité na jednom místě

Podnikatelské nováčky v akademii provedou lektoři, kteří za sebou mají roky zkušeností a jsou profíky ve svém oboru. Díky tomu umí vysvětlit i složitá témata tak, aby je pochopil každý. Teoretické znalosti navíc doplní o konkrétní příklady z praxe.

Jedním z lektorů je například daňový poradce Ing. Jaroslav Veselka DiS., CA. Své zkušenosti z mezinárodních poradenských společností a vyučování na vysokých školách předává podnikatelům v modulu účetnictví a fakturace.

Reálné zkušenosti podnikatelů

Na základě výzkumu mezi desítkami podnikatelů a firem zahrnuli tvůrci do mini akademie témata, která podnikatele při startu trápila nejvíce.

V mini akademii se dozvíte klíčové informace z oblasti:

 • daní, 
 • práva,  
 • fakturace, 
 • cenotvorby, 
 • financí, 
 • účetnictví 
 • a daňové evidence.

Podívejte se na průvodní video k mini akademii:

Akademie je vhodná pro všechny začínající či mírně pokročilé podnikatele (freelancery, řemeslníky a malé firmy). 

Cenné informace ale najdou i zkušenější podnikatelé, kteří se na růst svého byznysu chtějí dobře připravit. Pokročilejší lekce obsahují například informace o DPH, kontrolním a souhrnném hlášení nebo o přechodu z OSVČ na s.r.o.

Videa jsou rozdělena do dvou kategorií – první je určena pro OSVČ a druhá pro majitele firem – takže se podnikatelé v akademii snadno zorientují.

Lekce si mohou přehrát postupně nebo najednou – podle toho, co jim vyhovuje – a užitečné informace ihned aplikovat na svůj byznys.

Do studia se vrhnou, až budou mít čas nebo náladu. Přístup do mini akademie není časově omezený. Tvůrci akademii průběžně aktualizují a doplňují ji o nová témata.

Bezplatný přístup do akademie

Celou mini akademii mají zdarma všichni začínající podnikatelé, kteří rozjeli byznys před méně než rokem, i ti, kteří nad zahájením podnikání teprve přemýšlí a chtějí se na něj dobře připravit. 

Vstoupit do mini akademie

Účastníkům se vstupem do online akademie zpřístupní také několik benefitů. Například:

 • sleva 1 000 Kč na zpracování daňového přiznání, účetnictví, daňové evidence nebo na libovolnou konzultaci od odborníka z katalogu iDoklad pozitivní účetní,
 • sleva 50 % na založení premiového účtu na serveru freelance.cz, který propojuje firmy a odborníky z mnoha odvětví.

Po zhlédnutí všech videí si absolventi sami zvolí, jestli mini akademii dobrovolně ocení libovolnou částkou.

Upozorněte na mini akademii začínající podnikatele

Víte o někom ve svém okolí, kdo by možnost vzdělávat se online ocenil? Dejte mu o mini akademii vědět. Jejím absolvováním se vyvaruje častým chybám a zvýší šance, že osamostatnění proběhne bez problémů.