Profi Účtenka pro Android v novém + vylepšení pro iOS a Windows

Majitele zařízení s Androidem čeká velká změna k lepšímu. Pořádně jsme na aplikaci zapracovali a doplnili funkce, o které jste si psali. Snazší práci budou mít i uživatelé s operačním systémem iOS a Windows.
V první části článku najdete informace o vylepšeních, které se týkají uživatelů všech operačních systémů, v druhé části jsou novinky pro Android.


Novinky verze 3.3

Připnutí složky na hlavní obrazovku

Do rychlých kláves si na hlavní obrazovce připnete složku z ceníku.

15

Přesouvání položek

Práce s položkami v ceníku je jednodušší – položky nyní můžete mezi složkami přesouvat. Při vytváření nové položky si také určíte, do které složky ji chcete zařadit.

Statistiky pokladny

V menu pokladny vidíte základní informace o tržbách. Přehled vám usnadní dvě počítadla – denní a měsíční. Počítadla se nulují každý den nebo měsíc a slouží k rychlému přehledu.

Pokud potřebujete detailnější výpis nebo vás zajímá jiné datum, vytiskněte si závěrku. Pokladna také obsahuje informace o tržbách, které podléhají a nepodléhají EET, a o tržbách, které se neodeslaly kvůli výpadku internetu.

14

Přechod do nastavení EET

Stačí kliknout na ikonu EET na hlavní obrazovce a hned se prokliknete do menu Nastavení EET. Tato funkce je užitečná, pokud například potřebujete rychle změnit ID provozovny.

Rychlejší platba kartou

Pokud nechcete zadávat při platbě kartou RNN kód, stačí stisknout tlačítko Zrušit a doklad se uzavře.

13

Lepší zobrazení nastavení na tabletech

Upravili jsme Profi Účtenku tak, aby se její nastavení lépe zobrazovalo na tabletech v režimu na šířku.

12

Práce s doklady

Účtenku i uzávěrku můžete odeslat e-mailem nebo ji sdílet. Také je kliknutím na tlačítko zkopírujete do schránky a přes CTRL + V vložíte do Wordu, e-mailu, poznámkového bloku nebo jiného programu.

11

Vylepšení komunikace s iDokladem

Se svojí sesterskou aplikací iDoklad si Profi Účtenka zase rozumí o něco lépe.

Opravení drobných chyb

Děkujeme, že nám pomáháte odhalit drobné chyby. Vždy se je snažíme co nejdřív napravit.

Podívejte se na kompletní návod na Profi Účtenku 3.3.


Vylepšení Profi Účtenky pro Android

Od konce léta používají uživatelé systémů iOS a Windows Profi Účtenku verze 3.0, zatímco uživatelé Androidu měli stále starší verzi 2.7.
Majitelé zařízení s Androidem nyní přejdou z verze 2.7 rovnou na verzi 3.3. V ní najdou i všechna vylepšení z verze 3.0. Níže najdete jejich kompletní přehled.

Nový vzhled

Aktualizovaná podoba Profi Účtenky je přehlednější, intuitivnější a s aplikací se díky ní lépe pracuje. Vše vychází z původní logiky ovládání.

1
2
4

Ceník s novým řazením položek

Ceník je řazený do přehledného vertikálního seznamu. Je jen na vás, jestli si položky seřadíte podle abecedy nebo ceny.

3

Fulltextové vyhledávání v ceníku

Stačí do vyhledávacího okna napsat text a položka se vám fulltextově vyhledá v ceníku. Díky tomu okamžitě najdete zboží, které zrovna prodáváte.

6

Vyhledávání přes čárové kódy

Máte čtečku čárových kódů nebo mobil s foťákem? Vytvořte si v ceníku položky s EAN kódy, které pomocí kamery jednoduše naskenujete.

7

Zadání slevy v Kč

Stiskněte klávesu Sleva, do dialogového okna zadejte její výši v korunách, sazbu DPH, do které se sleva započítá, a případnou poznámku. Všechny tyto údaje se vytisknou na účtence.

8

Rychlé funkce na hlavní obrazovce

Nové tlačítko slouží pro vstup do nabídky rychlých funkcí, ve kterých najdete vypnutí EET a tisk poslední vystavené účtenky.

9

Nový způsob importu certifikátu

V Profi Účtence je nové tlačítko Načíst certifikát, pomocí kterého importujete EET certifikát do aplikace. U zařízení s Androidem a Windows se vám zobrazí možnost vybrat certifikát z úložiště zařízení. Pokud používáte iOS, ukáže se vám možnost importu z cloudu (iCloud, OneDrive atd.). Po úspěšném importu uvidíte popisek Vybraný certifikát a pod ním se ukáže jeho označení. V případě, že ho chcete smazat, klikněte na ikonu popelnice.

5