S Profi Účtenkou snadno vytisknete doklady i uzávěrku na A4

Vylepšení v Profi Účtence verze 6 využijí hlavně ti, kteří vystavují doklady na počítači s Windows 10 a ti, kteří mají aplikaci spárovanou s iDokladem. Podívejte se, jaká vylepšení jsme na základě vašich tipů nachystali.


Snadný tisk dokumentů na kancelářských tiskárnách

Pokud používáte Profi Účtenku na počítači s Windows 10, nově vytisknete účtenku i uzávěrku na kancelářské tiskárně. Při volbě tisku stačí vybrat běžnou tiskárnu, kterou máte připojenou k počítači. Dokumenty se vytisknou ve formátu A4.

Většina počítačů také umožňuje „virtuální“ tisk dokumentů – neboli jejich pohodlné uložení do PDF formátu. Zadáte tisk a poté si v dialogovém okně vyberete z nabídky tiskáren. Zvolíte variantu Tisk do PDF a účtenka či uzávěrka se vám uloží do tohoto formátu. Pak je jednoduše odešlete jako přílohu e-mailu.

Dokumenty si pohodlně vytisknete v formátu A4.
Dokumenty si pohodlně vytisknete v formátu A4.

Ceník s DPH a bez DPH

Následující novinku ocení například uživatelé iDokladu, kterým se ceník bez DPH vedený v této aplikaci po převedení do Profi Účtenky vždy přepočítal na ceny s DPH.

Nově máte na výběr. Položky v Profi Účtence můžete vést s daní, nebo bez daně. Výchozí typ ceny si určíte na záložce Nastavení. Pak stačí kliknout na Ceník a zvolit si Výchozí cenu.

Typ ceny změníte i při editaci položky. Jestliže chcete přepočítat cenu pro více položek, použijte funkci Přepočet cen, kterou najdete v nastavení Administrace.

Pomocí funkce Přepočet cen u vybraných položek rychle zjistíte, jaká by byla jejich cena s daní nebo bez.
Pomocí funkce Přepočet cen u vybraných položek rychle zjistíte, jaká by byla jejich cena s daní nebo bez.

Opětovné odeslání účtenek do iDokladu

Do nové verze jsme doplnili i funkci, kterou si žádalo mnoho z vás. Je určená pro ty, kteří si účtenky přeposílají do iDokladu. Pokud potřebujete, můžete nyní do iDokladu opětovně přenést i už jednou přenesené účtenky.

Opravy

Ve verzi 6.0 jsme udělali i několik oprav.

  1. Když po restartu Profi Účtenky zadáte Tisk posledního dokladu, vytiskne se vám skutečně poslední doklad.
  2. Na kopii dokladu se zobrazuje správný čas.
  3. Na účtenkách vystavených v off-line režimu se zobrazuje správný čas.
  4. Zafixovali jsme tlačítka na pop-up oknech, abyste i na malých displejích mohli stisknout OK nebo Storno bez scrollování.
  5. Když účtenku posíláte e-mailem, její číslo se automaticky vyplní do předmětu zprávy.