Profi Účtenka nově přijímá tržby v eurech a dolarech

verze4

EET aplikace Profi Účtenka ve verzi 4.0 usnadní život cizincům, kteří obchodují v ČR, ale také všem, kdo potřebují přijímat cizí měny nebo dávat konkrétnímu zákazníkovi stálou slevu.


Novinky verze 4.0

5 nových jazykových mutací

V Profi Účtence můžete nově kromě češtiny pracovat i v:
ruštině,
vietnamštině,
angličtině,
němčině
a slovenštině.

Při prvním spuštění Profi Účtenka přebere jazyk, který máte nastavený jako výchozí ve svém operačním systému. Pokud si ho chcete změnit, v nastavení aplikace si otevřete záložku Administrace a tam si vyberte jiný jazyk.

file1-1

Kromě korun i další měna

Obchodujete s cizinci a chcete přijímat i platby v cizí měně? Profi Účtenka vám to umožní. V nastavení jděte na záložku Pokladna a tam si zvolte cizí měnu – například eura nebo dolary. Na té stejné stránce si pod položkou Kurz nastavíte kurz této měny vůči českým korunám.

Až budete prodávat cizinci, zboží namarkujete jako obvykle. V režimu Platby pak stisknete tlačítko Cizí měna a celková částka se přepočítá podle přednastaveného kurzu. Když zákazníkovi vracíte, Profi Účtenka vám v souladu s legislativou ukáže, kolik mu máte vrátit v korunách.

V nastavení můžete přepínat mezi více cizími měnami. V režimu Platby využijete vždy tu naposledy zvolenou. Na uzávěrce vždy uvidíte, kolik tržeb jste přijali v jakých měnách.

file3

Doklad i s adresou odběratele

Tuto funkci využijí všichni, kdo potřebují na dokladech uvádět informace o odběrateli.

  1. V Profi Účtence si otevřete Adresář a vytvořte nový kontakt.
  2. Vyplňte IČ a stiskněte tlačítko Hledat. Ostatní údaje se automaticky načtou z registru ARES.
  3. U kontaktu můžete uvést, že má nárok na procentuální slevu. Vždy, když budete tomuto zákazníkovi prodávat, celková cena se automaticky sníží o přednastavenou slevu.
  4. Veškeré kontakty si můžete přetáhnout z iDokladu a Adresář si synchronizovat.
  5. Po kliknutí na kontakt se v horní liště zobrazí jeho ikona, takže víte, že ho máte vybraný. Údaje kontaktu poté najdete vytištěné na účtence.

Tlačítko Adresář nahradilo na základní obrazovce tlačítko Vratky. To jsme přesunuli pod tlačítko Funkce.

file-1

Věříme, že vám nové funkce usnadní každodenní používání Profi Účtenky.