Elektronická Evidence Tržeb

Centrum nápovědy Profi Účtenky

Vygenerujte si EET certifikát

Nyní jděte na stránku Certifikáty, kde si vygenerujete EET certifikáty. Ty slouží k tomu, aby finanční správa poznala, že údaje o tržbách odesíláte právě vy. Je jen na vás, kolik jich bude chtít. Můžete mít jen jeden pro všechny své pokladny nebo víc certifikátů pro každou pokladnu či provozovnu zvlášť.

Pro certifikát si nastavíte nové heslo, takzvaný „soukromý klíč“, který budete potřebovat při nastavení EET v pokladně. Nejdříve si vygenerujete „exportní soubor“ s koncovkou .cert a následně si můžete stáhnout zmiňovaný certifikát s koncovkou .p12.


Stáhněte si EET certifikát do svého zařízení

Nyní už máte certifikát stažený ve svém počítači a potřebujete ho přenést do zařízení (obvykle mobil nebo tablet), na kterém máte Profi Účtenku.

  • Android
    Certifikát přenesete několika způsoby. Nejjednodušší je připojit mobilní telefon nebo tablet přímo k počítači USB kabelem a certifikát jen překopírovat do libovolné složky v zařízení (certifikát ukládejte přímo do zařízení, nikoli na paměťovou kartu). Certifikát také můžete přenést pomocí bluetoothu. Další možností je, že si ho pošlete na e-mail nebo ho uložíte na cloudové úložiště (např. Dropbox, OneDrive). Pak si v telefonu e-mail nebo úložiště otevřete a EET certifikát si stáhnete.
  • Windows
    Pokud jste si vygenerovaný certifikát stáhli přímo do počítače, kde máte Profi Účtenku, nic dalšího neřešíte. Rovnou přejděte k nastavení EET v Profi Účtence. V případě, že máte aplikaci na jiném počítači, můžete si certifikát přeposlat e-mailem nebo přenést třeba na flash disku.
  • iOS
    Jestli máte zařízení Apple se systémem iOS, nahrajte na cloudové úložiště (iCloud, DropBox apod.), odkud si ho z mobilu stáhnete.

Nápověda Profi Účtenky

Řešení potíží

Nenašli jste odpověď?