Elektronická Evidence Tržeb

Centrum nápovědy Profi Účtenky

Profi Účtenka | Centrum nápovědy | Elektronická Evidence Tržeb

Podle vašeho EET certifikátu finanční správa pozná, že jí údaje o tržbách posíláte právě vy a ne třeba váš soused. Proto si musíte ještě předtím, než začnete evidovat, do Profi Účtenky svůj certifikát uložit. Ale hezky popořadě. Pokud svůj certifikát ještě nemáte, podívejte se na návod, jak ho získat. V případě, že již certifikát máte, přejděte rovnou na nastavení Profi Účtenky.

Ještě doplníme, že pojmem “zařízení” označujeme jak počítač, tak tablet i chytrý telefon.


Získejte autentizační údaje

Nejdřív potřebujete autentizační údaje (přihlašovací jméno a heslo) k Daňovému portálu. Máte na výběr 2 způsoby, jak je získat:

  • Osobně – Zajdete na nejbližší finanční úřad, kde vám je na počkání připraví.
  • Elektronicky – Úřad vám autentizační údaje pošle do vaší datové schránky. Stačí vyplnit on-line formulář. Údaje vám obvykle přijdou do 3 dnů.

Zaregistrujte se na Daňovém portálu

Svými autentizačními údaji se přihlásíte na Daňový portál. Automaticky vygenerované heslo, kterým jste se poprvé přihlásili, si změňte na vlastní heslo.

TIP

Vrátili jste se právě z úřadu a nemůžete se pomocí údajů přihlásit? Zkuste to zítra znovu, vaše údaje úředníci ještě neaktivovali.

Vyplňte údaje o svém podnikání

Zkontrolujte, jestli jsou na stránce Poplatník uvedeny správně vaše údaje. Pak pokračujete na stránku Provozovny. Tady přihlaste všechny své provozovny. Každá z nich získá svoje vlastní číslo neboli ID provozovny. To bude později uvedené na účtenkách – slouží k orientaci finanční správy.

Nápověda Profi Účtenky

Řešení potíží

Nenašli jste odpověď?